close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 24 lutego 2017

  Dzisiaj w Genewie zakończyło się 79. posiedzenie Komitetu Transportu Lądowego Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ, któremu przewodniczyła Polska. W otwierającej spotkanie sesji wysokiego szczebla udział wzięła podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Justyna Skrzydło.

  21 lutego 2017 r. delegacja polska pod przewodnictwem Justyny Skrzydło, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa wzięła udział w 79. posiedzeniu Komitetu Transportu Lądowego (KTL) Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ. Tegoroczna sesja Komitetu miała jubileuszowy charakter ponieważ przypadła w 70. rocznicę jego powstania. Obrady Komitetu skoncentrowane były na wyzwaniach jakie stoją przed KTL, w tym wiążące się z wdrażaniem celów zrównoważonego rozwoju oraz Agendy 2030.

   

  Przy okazji posiedzenia wiceminister spotkała się z ministrami ds. transportu Węgier, Grecji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry. Wśród tematów rozmów znalazły się inicjatywy drogowe oraz realizacja międzynarodowego korytarza drogowego Via Carpatia.

   

  W ramach sesji zorganizowano także festiwal filmów poświęconych problematyce bezpieczeństwa w transporcie do którego zgłoszono 270 filmów. W jury festiwalu zasiadł m. in. Luc Besson oraz Michelle Yeoh. Dwie polskie produkcje „Nie odchodź, żyj” oraz „Zgazu Tanoga” znalazły się w ścisłym finale konkursu.

   

  Europejska Komisja Gospodarcza ONZ powstała w 1947 r. Jest jedną z pięciu regionalnych komisji gospodarczych ONZ. Skupia państwa członkowskie nie tylko z Europy (m.in. Stany Zjednoczone, Kanada, Izrael oraz państwa b. ZSRR). Polska należy do EKG od początku jej działalności. Komitet Transportu Lądowego, którego pracom od 3 lat przewodniczy Polska, jest jednym z jej organów roboczych.

  Tagi: UNECE

  Photo-1
  Photo-2
  Photo-3
  Photo-4
  Photo-5
  Photo-6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: