close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 stycznia 2017

  Ambasador Stachańczyk wziął udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu współorganizowanych przez Biuro ONZ w Genewie i wybrane przedstawicielstwa państw, w tym Stałe Przedstawicielstwo RP przy Biurze ONZ w Genewie.

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu delegatura UE, przy współpracy z Naczelna Radą Niemieckich Sinti i Romów, zorganizowała wystawę zatytułowaną „Holokaust Romów i Sinti i dzisiejszy rasizm w Europie”, eksponowaną w Pałacu Narodów w Genewie.

   

  Ofiary Holocaustu upamiętniono także minutą ciszy i uroczystym koncertem w wykonaniu Orkiestry Niemieckiego Radia, Bayreuth Zamir Choir i Misgav Hagalil Choir, który odbył się w Sali Zgromadzeń Pałacu Narodów. Wystąpiło w jego trakcie ponad 135 artystów (65 muzyków i 70 śpiewaków) z Niemiec i Izraela.

   

  Koncert poprzedzony był częścią oficjalną – przemówieniami Michaela Møllera, Dyrektora Generalnego Biura NZ w Genewie i Avivy Raz Shechter, Ambasador Izraela przy Biurze NZ w Genewie. O swoich dramatycznych przeżyciach z czasów II wojny światowej opowiedział w niezwykle poruszający sposób Elie Buzyn – urodzony w Łodzi Żyd, który przeżył Auschwitz i marsz śmierci.

   

  Uroczystości organizowane były przez ONZ. Współorganizatorami były niektóre ze Stałych Przedstawicielstw, w tym również Stałe Przedstawicielstwo RP w Genewie.

  Tagi: kultura

  Photo-1
  Photo-2
  Photo-3
  Photo-4
  Photo-5
  Photo-6

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: